De stikstofmaatregelen zijn gevolg van veel te strenge normen die in de wet zijn vastgelegd. De regering weet al jaren dat deze normen weinig te maken hebben met de werkelijke staat van de natuur: ze berekenen een modellenwerkelijkheid.
FVD-Kamerlid Lidewij de Vos betoogt daarom dat deze normen uit de wet moeten worden gehaald. Een papieren probleem los je op met een pennenstreek. Vooralsnog wil minister Wiersma niet af van de kritische depositiewaarden, terwijl juist deze waarden ons dwingen tot stikstofreductie. Sterker nog: ze wil de emissiereductie voortzetten! De Vos ging erover in debat met BBB-fractievoorzitter Van der Plas en haar stikstofminister.
***
Een goed en duidelijk verhaal van mw de Vos vd FvD. Een goede kandidaat voor de ministerspost landbouw en groene groei die mijlenver boven sophietje uitsteekt. Daarnaast blijf ik toch problemen houden met de taalverloedering/benaming “stikstofprobleem” want stikstof is NIET het probleem maar stikstof verbindingen …Stikstofoxiden (NOx) en ammoniak (NH3) zijn schadelijk voor de natuur als er te veel van in de bodem of het water terechtkomt… maar van stikstof (N) an sich zit er 78% in de atmosfeer en we leven vrolijk verder.
“Daarnaast blijf ik toch problemen houden met de taalverloedering/benaming “stikstofprobleem” want stikstof is NIET het probleem maar stikstof verbindingen …””
FG iedereen weet wat onder het ‘stikstofprobleem’ wordt verstaan. Je doet hier precies wat een zekere Bert met het ingeburgerde begrip energietransitie deed en nog steeds doet neem ik aan.
Dus ja het gaat over schadelijk geachte verbindingen van stikstof dit alles omvattend kort aangegeven als het stikstofprobleem.
Het heeft niets te maken met taalverloedering.
Hier hebben ze gewoon steekjes los, het zijn niet alleen de boeren maar ook de woningbouw.
En laatst dan dat dijkversterkingen niet door mochten gaan wegens stikstof uitstoot.
Dit land is letterlijk naar de kloten aan het gaan net zoals in Duitsland ook met hun waanzinnige beleidsregels.
Mooi voor de mensen op de eeuwige wachtlijsten voor een huis waar ze 10 jaar op moeten wachten.
Vroeger hadden ze een galgenberg hier, mooie geschiedenis.
In wetten vastgelegde onzin en activistische rechters zijn Der Untergang voor een land.
Niet om aan te horen, toneelstukje dat door het parlement wordt opgevoerd als het FvD een punt heeft.
Het niveau van onze tweede kamer in gesprekken met de minister, die haar vragen en antwoorden van haar tabletje opleest.
Geen antwoorden, of antwoorden op vragen die niet gesteld worden, dat doen ze twee maal, dan zit Bosma er nog doorheen te kakelen.
Een AANFLUITING